12 Kubeczków z Żywicą - Olibanum

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5 dni
Cena: 36,00 zł 36.00
ilość szt.

Opis

Żywica Olibanowa - Frankincense

 

Olejek olibanowy jest znany z wielu właściwości leczniczych i stosowany przy licznych schorzeniach. Dzięki swojemu wspaniałemu zapachowi odgrywa również kluczową rolę w aromaterapii. Sławę zawdzięcza także działaniu antynowotworowemu i przeciwzapalnemu.

Żywica ta znana i ceniona jest od wieków, wielokrotnie przekraczała cenę złota czy srebra. Używano jej na przestrzeni lat do medytacji, podczas ceremonii religijnych i w medycynie. Podarowanie Olibanum drugiej osobie wyrażało szacunek i uznanie. Najbardziej znanym „podarowaniem” kadzidła jest pokłon Trzech Króli, kiedy król Kasper ofiarował nowo narodzonemu Jezusowi Olibanum oddając w ten sposób hołd i wyrażając szacunek. Jednak nie jest to pierwszy przypadek ofiarowania kadzidła. Według legend sam Bóg obdarował Adama wonną żywicą by zmniejszyć jego ból po utracie raju.

Z medycznego punktu widzenia olibanum jest zalecane w chorobach układu oddechowego, rozrodczego, w urologii, przy zaburzeniach nerwowych, chorobach skóry oraz w zapaleniach stawów. Testy kliniczne potwierdziły jego wysoką skuteczność w walce z reumatyzmem i stanami zapalnymi, koi oraz obniża napięcie mięśniowe.

Korzystnie wpływa na pracę podwzgórza, a tym samym gospodarkę hormonalną, stany emocjonalne, procesy uczenia się, podnosi energetyką ustroju i zwiększa odporność organizmu.

 

Klasyczny zapach Wolności. Naturalne i bardzo cenione kadzidło!

Frankincense to jedno z najsłynniejszych kadzideł, znane już w czasach bibilijnych. Posiada świeży, sosnowo-cytrynowy bukiet z delikatnym, słodkim, żywicznym i drewnianym tonem. Wdychane powoli i głęboko od wieków było stosowane do podwyższania świadomości i wzmacniania duchowości, medytacji i modlitwy. Pomaga przy problemach z zasypianiem, na depresję i stany lękowe. Zalecana do stosowania przy czarach i rytuałach na bogactwo, pomyślność i poprawę zdrowia.

Frankincense jest używany w nowoczesnych perfumeriach jako zapach orientalny. Frankincense to żywica, która w lecie sączy się w bardzo znikomych ilościach z kory drzew bosweliowych w postaci żółtawych, ledwie przezroczystych kropli. Krople wyciekające z naturalnych szczelin są wyższej jakości niż te, które uzyskuje się dzięki nacinaniu kory.
Zdaniem Pliniusza, dla szybszego uzyskania zadowalającej ilości mleczka, nacinało się korę drzewa od strony wschodniej, w taki oto sposób, aby padały na nie promienie wschodzącego słońca. Nie wolno było w tym celu posługiwać się żelaznym nożem, a jedynie kawałkami szkła, odłamkami kości lub ostrymi kamieniami.

Pierwsze sadzonki frankincense przywiozła do Palestyny królowa Saby – karawany wielbłądów transportowały je z południowej Arabii, z Hadramawtu – uprawiano je później w ogrodach Salomona w Jerychu i Engadii. Kadzidło miało też użytek farmaceutyczny, hemoopatyczny. Używano go także podczas rytuałów pogrzebowych i innych ceremonii, gdzie palone tworzyło atmosferę medytacyjności nad boskością.

Frankincense ma słabo cytrusowy, balsamiczny zapach. W Biblii jest synonimem boskości i ojcostwa.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl